Aizkari un dekoratīvie audumi ir viens no dzīvojamās platības dekorēšanas pamatelementiem.

Bet aizkari un drapējumi nav izdomāti tikai tamdēļ, lai radītu skaistu durvju un logu rāmējumu – tie var aizsargāt telpu no krasām temperatūras maiņām, vai arī satumšot to. Bet ir  jāatceras, ka aizkari nedrīkst telpai atņemt  visu  tās dabisko apgaismojumu.

Aizkari var diezgan spēcīgi mazināt  logu un durvju  trūkumus – tos vizuāli pagarināt  vai paplašināt. Piemēram, lai logs izskatītos platāks, aizkarus karina abās loga , aizņemot visu platību abpus loga no sienas līdz sienai. Ja ir vēlēšanās logu vizuāli sašaurināt , aizkarus stiprina pie karnīzes, kuras garums precīzi atbilst  logu ailes platumam, bet to garumu izvēlas līdz pašai grīdai.

Ja istabā sienas nokrāsotas un aplīmētas ar tapetēm bez raksta, aizkariem var izmantot audumus ar zīmējumu, pie tam, vēlams, lai auduma  fons vai zīmējums  atbilstu sienu krāsai, būtu ar to vienā krāsā, bet citā  toņkārtā.  Telpās, kurās sienu klājumam ir izmantots raksts, vēlams karināt aizkarus ar sīku rakstu vai bez tā.

Ja logiem ir arī vieglie, mežģīņu aizkari, tad tiem ir jābūt  gludiem, bez raksta.

Liels raksts pieļaujams aizkariem vai mēbeļu audumiem lielās istabās ar augstiem griestiem, kā arī liela izmēra mēbelēm.

Ja masīvas mēbeles atrodas mazā telpā, tad tām izmanto gludu vai sīkrakstainus mēbeļu audumus.  Rūtainus audumus var izmantot aizkariem, galdautiem, dīvānu spilveniem un mēbeļu audumiem. Istabai, kura ir gaišos toņos, izvēlas gaišu, rūtainu audumu. Ir jāņem vērā, ka spīdīgi, zīda vai viskozes audumi nelielā telpā būs pārlieku grezni.

Ja zem logu ailēm atrodas centrālapkures radiatori, vieglo, dienas aizkaru garumu  izvēlas tikai līdz palodzei, jo saskaroties ar  karstajiem radiatoriem šie materiāli ātri nonēsājas.

Ļoti skaisti izskatās aizkari, ja tie tiek veidoti smagās drapērijās vai ielocēs. Lai radītu šo skaisto efektu, aizkaru platumam jābūt vismaz pusotru reizi platākam par loga ailes platumu.

Garas, taisnas, šauras blīva auduma drapērijas telpā rada stingru un cēlu noskaņu, bet mezglā saņemti gaisīgi plāna auduma aizkari – gaisīgumu un vieglumu. Rūtaini un  katūna aizkari rada svaiguma sajūtu.

Lai aizskari no dārga auduma ( zīds, samts) gultos smagās, dziļās ielocēs un saulē neizbalētu, tie tiek šūti ar oderi.

Dažreiz ar šādiem dārgiem aizskariem aizklāj ne tikai loga aili, bet arī sienu visā tās garumā.

bcmvs Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *