Reiz Latvijā bija tādi laiki, kad pasaulē populārākā galda spēle Monopols šeit bija aizliegta. Es nezinu, vai padomju funkcionāri tiešām ar likumu to bija aizlieguši, bet veikalos spēli gan nopirkt nevarēja. Gluži tāpat, kā rokenrols, ārzemju grāmatas un Time žurnāls, arī Monopolsbija ejoša prece melnajā tirgū. Spēle bija arī gaidīta dāvana no dekadentisko Rietumu radiem, kas to slepus ieveda Latvijā. Daudzi uzņēmīgi latvieši paši taisīja spēles galdu no kartona un papes, paši zīmēja lauciņus un tulkoja īpašumu nosaukumus latviski. Brīvdienās Monopola disidenti slepeni pulcējās vāji apgaismotos konspiratīvos dzīvokļos un dziļā pagrīdē iesaistījās graujošās darbībās, pērkot un pārdodot īpašumus ar amerikāņu nosaukumiem, piemēram, Ņujorkas avēniju un Mārvingārdenu…

Nu Latvija ir brīva valsts un arī Monopols ir brīvs no slepenības. Cilvēks ne vien var iegādāties klasiskās Monopola versijas jebkurā veikalā, bet arī dabūt skaistu, krāsainu latviešu valodas versiju, kur darbība notiek Latvijā un tiek pārdoti Latvijas īpašumi.

Taču šogad Hasbro izveidoja šīs klasiskās spēles globālo versiju, ko sauc Monopols šeit un tagad. Lai izvēlētos 22 pasaules slavenākās pilsētas, kas tiks pirktas un pārdotas šajā spēlē kā īpašumi, Hasbro aicināja fanus visā pasaulē piedalīties interneta balsojumā.

Balsojumu skaitīšanā citadeles Ņujorka, Londona, Parīze, Pekina un Tokija gan iekļuva sarakstā, bet par tām nebija balsots tik centīgi, kā par Rīgu. Kā tas vispār ir iespējams, ka Rīga ir pārspējusi pasaules žilbinošākās pilsētas? Tajās citās pilsētās ļaudis nekad nav bijuši spiesti paši savām rokām taisīt savas Monopola spēles.

bcmvs Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *